Uchwała XX/185/05

uchwała nr xx/185/05

rady powiatu wysokomazowieckiego

z dnia 27 września 2005 roku

w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Na podstawie art. 12 pkt 10a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym ( Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592, z 2002 r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271, Nr 200, poz. 1688, Nr 214, poz. 1806, z 2003 r. Nr 162, poz. 1568,
z 2004 r. Nr 102, poz. 1055) uchwala się, co następuje:

§ 1. Ustala się regulamin przyznawania stypendiów dla młodzieży wiejskiej uczącej się
w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat wysokomazoiwecki, stanowiący załącznik do uchwały.

§ 2. Stypendia dla uczniów przyznawane będą ze środków otrzymywanych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozowju Regionalnego działanie 2.2. "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne".

§ 3. Traci moc Uchwała Nr XII/112/04 Rady Powiatu Wysokomazoiweckiego z dnia 24 września 2004 roku w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów (Dz. Urz. Woj. Podl. Nr 151, poz. 1990).

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się zarządowi powiatu.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Załącznik do uchwały Nr XX/185/05 Rady Powiatu Wysokomazowieckiego z dnia 27 września 2005 roku

regulamin

przyznawania stypendiów dla młodzieży wiejskiej uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki

rozdział i

postanowienia ogólne

§ 1. 1. Stypendium przyznawane jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży, uczącej się w szkołach umożliwiających uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych.

2. Pomoc stypendialan skierowana jest do uczniów pochodzących z terenów wiejskich i mających stałe zameldowanie na obszarze wiejskim.

3. Za obszary wiejskie uznaje się tereny położone poza granicami administracyjnymi miast, miasta liczące do 5 tys. mieszkańców oraz miasta do 20 tys. mieszkańców, w których nie ma publicznych szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem dojrzałości.

rozdział ii

zasady i warunki przyznawania

§ 2. Przyznanie pomocy materialnej, o której mowa w regulaminie, może odbywać się wyłącznie w ramach środków otrzymanych na wspieranie rozwoju edukacyjnego młodzieży wiejskiej znajdującej się w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

§ 3. Do ubiegania się o stypendium uprawnieni są uczniowie, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

1) pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej tzn. o dochodzie rodziny w przeliczeniu na 1 osobę nie wyższym niż kwota uprawniająca do uzyskania świadczeń rodzinnych określona w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U./ Nr 228, poz. 2255 z późn. Zm.), zwana dalej ustawą o świadczeniach rodzinnych,

2) stale zamieszkują na obszarze wiejskim określonym w § 1 ust. 3 regulaminu,

3) uczą się w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat wysokomazowiecki.

§ 4. 1. W przypadku, gdy liczba uczniów spełniających kryteria określone w § 3 jest większa niż liczba stypendiów do rozdysponowania, pierszeństwo w uzyskaniu stypendium mają uczniowie o najniższych dochodach w rodzinie z zachowaniem warunku o dochodzie na 1 osobę w rodzinie określonego w §3 ust. 1.

2. W przypadku, gdy dwóch lub więcej uczniów będzie miało identyczny miesięczny dochód w przeliczeniu na 1 osobę w rodzinie i skutkować będzie to przyznaniem stypendium nie dla wszystkich wnioskodawców o identycznym dochodzie, stosowane będą dodatkowe kryteria w nastepującej kolejności:

1) rozpoczynają naukę w klasach programowo najniższych,

2) mają lepsze warunki w nauce ( średnia ocen wyliczona na podsatwie świadectwa ukończenia ostatniej klasy, a dla uczniów klas pierwszych na podstawie świadectwa ukończenia gimnazjum),

3) pochodzą z rodziny wielodzietnej ( troje dzieci i więcej),

4) są sierotami, półsierotami,

5) posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności okreslone w przepisach o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

§ 5. 1. Prawo do przyznanego stypendium wygasa z chwilą:

1) zmiany miejsca zamieszkania na pobyt stały z obszaru wiejskiego określonego w § 1 ust. 3,

2) skreślenia z listy uczniów,

3) rezygnacji z przyznanego świadczenia.

2. O stypendium nie mogą ubiegac się uczniowie powtarzający rok nauki, chyba, że powtarzanie roku nastapiło z przyczyn zdrowotnych lub losowych potwierdzonych przez szkołę.

§ 6. Zarząd powiatu, po podpisaniu umowy na dofinansowanie projektu, usatli wysokość stypendium miesięcznego na dany rok szkolny.

rozdział iii

tryb i zasady rozpatrywania wniosku stypendialnego

§ 7. 1. Uczeń spełniający warunki określone w § 3 składa do dyrektora szkoły wniosek
o przyznanie stypendium, którego wzór stanowi załącznik Nr 1 do regulaminu.

2. Do wniosku uczeń jest zobowiązany dołączyć oświadczenie o sytuacji rodzinnej
i materialnej wg wzoru okreslonego w załączniku Nr 2 do regulaminu.

3. Do oświadczenia o sytuacji rodzinnej i materialnej uczeń zobowiązany jest dołączyć:

1) potwierdzenie zameldowania na pobyt stały ucznia i jego zamieszkałej wspólnie rodziny wystawiony przez właściwy urząd,

2) dokumenty potwierdzające dochody i ich wysokość osiągane przez rodziców lub prawnych opiekunów ucznia i zamieszkałych z nim członków rodziny. Wykaz dokumentów niezbędnych do ustalenia miesięcznego dochodu na 1 osobę w rodzinie okreslony jest w załączniku Nr 2 do regulaminu,

3) zaświadczenie z właściwego urzędu pracy o zarejestrowaniu jako osoby bezrobotnej rodziców lub prawnych opiekunów oraz pozostałych członków rodziny nie uczących się,

4) zaświadczenie ze szkoły ( podstawowej, gimnazjum, ponadgimnazjalnej i wyższej)
o kontynuowaniu nauki i otrzymywanym stypendium w roku kalendarzowym poprzedzającym rok składania wniosku o przyznanie stypendium,

5) kopię aktów zgodnu rodziców w przypadku ich śmierci.

4. Do wniosku uczeń zobowiązany jest dołączyć informację o średniej ocenie osiągniętej w ostatniej klasie według wzoru określonego w załączniku Nr 3 do regulaminu.

§ 8. Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, za posrednictwem dyrektorów publicznych szkół ponadgimnazjalnych, poinformuje uczniów o możliwości ubiegania się
o stypendium w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozowju Lokalnego Działanie 2.2. "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne", przez zamieszczenie informacji na szkolnych tablicach ogłoszeń, straonach internetowych szkół
i powiatu.

§ 9. W przypadku zaistnienia okolliczności mających wpływ na przyznanie stypendium uczeń zobowiązany jest przedstawic je w ciągu 7 dni od ich powstania do dyrektora szkoły.

§ 10. Dyrektor szkoły przekazuje wnioski i dokumenty określone w § 7 w ciągu 7 dni do Powiatowej Komisji do Spraw Pomocy Materialnej zwanej w dalszej części regulaminu "komisją".

§ 11. Komisję w 5 osobowym składzie powołuje Starosta Wysokomazowiecki, wybierając przewodniczącego komisji, jego zastępcę oraz pozostałych członków.

§ 12. 1. Posiedzenia komisji zwołuje przewodniczący komisji.

2. Decyzje komisji podczas głosowania zapadają zwykłą większością głosów. Przy równej ilości głosów podczas głosowania za i przeciw decyduje głos przewodniczącego.

3. Z posiedzenia komisji sporządza się protokół.

4. Do protokołu komisja załącza listę uczniów z poszczególnych szkół, którym przyznano stypendium z okresleniem typu szkoły, klasy i miejsca zamieszkania ucznia. Komisja ponadto załącza rezerwowa liste uczniów z poszczególnych szkół na wypadek utraty prawa do stypendium przez dotychczasowego stypendystę, którą również przekazuje do szkół.

5. Komisja może odmówić uczniowi przyznania stypendium w przypadku otrzymania informacji o uzyskiwaniu wyższych dochodów niż wykazane w oświadczeniu o sytuacji materialnej ucznia.

6. Decyzje komisji są ostateczne i nie przysługuje prawo odwołania.

7. Obsługe techniczną komisji zapewnia starostwo powiatowe.

rozdział iv

wypłata stypendium

§ 13. 1. Dyrektor szkoły, za pośrednictwem wychowawców klas, informuje pisemnie uczniów o rozpatrzeniu wniosku o przyznanie stypendium w formie zawiadomienia według wzoru określonego w załączniku Nr 4.

2. Stypendium miesięczne może być przyznawane na okres do 10 miesięcy w wysokosci od 100 do 250 zł. Maksymalna kwota stypendium nie może przekroczyć 2500 zł.

3. Przyznaną kwotę stypendium uczeń może przeznaczyc na częściowe lub całkowite zrefundowanie wcześniej poniesionych kosztów związanych z pobieraniem nauki.

4. Wykaz wydatków, jakie może realizowac uczeń określa dyrektor szkoły w formie zarządzenia, w uzgodnieniu ze Starostą Wysokomazowieckim.

5. Środki finansowe na wydatki okreslone w ust. 4 refundowane są na podstawie dokumentów potwierdzających poniesione wydatki.

6. Stypendysta wybiera rodzaj świadczenia stypendialnego spośród kategorii wydatków przewidzianych w ust. 3 według wzoru okreslonego w załączniku Nr 5.

7. Uczniowie składają w księgowości szkolnej do 10 każdego miesiąca dokumenty potwierdzające poniesione koszty nauki okreslone w ust. 3 za miesiąc poprzedni.

8. Zwrot poniesionych kosztów na podstawie przedstawionych dokumentów nastepuje do 20 każdego miesiąca w kasie szkoły. Starosta ma prawo przesunąc termin wypłaty stypendium na okres późniejszy z przyczyn niezależnych od starostwa powiatowego.

9. W przypadku niedostarczenia dokumentów potwierdzających poniesione koszty nauki w terminie określonym w ust. 7, dyrektor szkoły informuje w ciągu 7 dni komisję, która przyznaje stypendium kolejnemu uczniowi i informuje o tym fakcie zainteresowanego dyrektora.

10. Okres rozliczeniowy umożliwiający dostarczenie dokumentów i wypłatę przyznanego stypendium okresla się na 3 miesiące.

§ 14. 1. Dopuszcza się zaliczkową forme rozliczenia przyznanego stypendium.

2. Przy zastosowaniu zaliczkowej formy, dopuszcza się wypłatę zaliczki w wysokości miesięcznej kwoty przyznanego stypendium.

3. Wypłata kolejnego stypendium będzie możliwa po rozliczeniu się przez ucznia
z wcześniej przyznanej zaliczki w terminie określonym w §13 ust. 7.

4. W przypadku nie rozliczenia przez ucznia otrzymanej pierwszej i kolejnych transz zaliczki, uczeń traci prawo do otrzymania pozostałej części przyznanego stypendium.

§ 15. Jeżeli niniejszy regulamin nie określa inaczej, to użyte w oświadczeniu o sytuacji rodzinnej i materialnej ucznia określenia pojęć oraz sposób weryfikowania dochodów należy brać pod uwage rozwiązania określone w ustawie z dnia 28 listopada 2003 roku
o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 228, poz. 2255 z póź. Zm.).

Załącznik Nr 1 do regulaminu

 

Wniosek o przyznanie stypendium

I. Dane osoby ubiegającej się o stypendium

  1. Imię ( imiona) i nazwisko ............................................................................................
  2. Data i miejsce urodzenia ..................................................................................................
  3. Imiona rodziców...............................................................................................................
  4. Adres zamieszkania na pobyt stały ul. .....................................................nr domu .........

nr mieszkania ........... ..miejscowość .......................................................................................... gmina ............................................................powiat ....................................................................

  1. Czy uczeń powtarzał klasę z przyczyn innych niż zdrowotne lub losowe ......................

II. Informacja o szkole:

  1. Typ szkoły ........................................................................................................................
  2. Klasa .................................................................................................................................
  3. Imię i nazwisko wychowawcy klasy ................................................................................

III. Oświadczam, że zapoznałem/am się z Regulaminem przyznawania stypendium dla młodzieży wiejskiej w szkołach ponagimnazjalnych prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki i zobowiązuję się go przestrzegać.

IV. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U z 2002r. Nr 101, poz. 926 z późń. zm. )wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem i szkoły do której uczęszczam.

............................................................. .......................................................

imię i nazwisko rodzica lub opiekuna imię i nazwisko ucznia

............................................................................... .................................................

podpis podpis

............................................................., ............................................

miejscowość data


Załącznik Nr 2 do regulaminu

OŚWIADCZENIE

o sytuacji rodzinnej i materialnej ucznia - stypendysty w .... roku *

I. Imię( imiona) i nazwisko ucznia ...............................................................................................

1. Nr PESEL ................................................................................................................................

2. Miejsce zameldowania ucznia na pobyt stały( dokładny adres)...............................................

...................................................................................................................................................

3. Imiona rodziców ( prawnych opiekunów) ...............................................................................

II. Rodzina 1 moja składa się z niżej wymienionych osób :

L.p.

Imię i nazwisko

Data urodzenia

Pokrewieństwo

Miejsce zamieszkania

1

2

3

4

5

6

7

III. Dochód rodziny 2 w ......roku * (udokumentowany odpowiednimi zaświadczeniami lub orzeczeniami 3) stanowi:

1. Dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym .................. zł......gr.

od osób fizycznych

2. Dochód nie podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym ................. zł.....gr.

3. Renta chorobowa ................... zł.....gr.

4. Dochód uzyskany z gospodarstwa rolnego ................... zł.....gr.

5. Inne dochody ................... zł.....gr.

z tytułu:

1) .................................................................................................................................................

2) .................................................................................................................................................

3) .................................................................................................................................................

4) .................................................................................................................................................

5) .................................................................................................................................................

Razem dochód netto w ....................... roku wynosi........... ..................................zł......gr.

IV. Średni dochód miesięczny (netto) w rodzinie wynosi 4 ...................zł......gr.

1. Miesięczny dochód utracony z roku .........* wyniósł ..........zł.....gr.

2. Miesięczny dochód uzyskany w bieżącym roku wyniósł ..........zł ....gr.

V. Miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na 1 osobę 5 wynosi .........zł .. gr.

* w roku kalendarzowym poprzedzającym złożenie wniosku

Składając osobiście niniejszą deklarację, oświadczam, że jest mi wiadomo, że dokumenty na podstawie których zadeklarowałem/am dochody, jestem zobowiązany/a przechowywać przez okres 3 lat, a uprzedzony/a o odpowiedzialności karnej z art. 233 § 1 Kodeksu Karnego, potwierdzam własnoręcznym podpisem prawdziwość danych zamieszczonych
w oświadczeniu.

......................................................... .........................................................................

imię i nazwisko ucznia-stypendysty imię i nazwisko rodzica lub opiekuna prawnego

......................................................... .................................................................

podpis podpis

........................................................., ....................................

miejscowość data

1 Rodzina- oznacza to odpowiednio następujących członków rodziny: małżonków, rodziców, opiekuna prawnego dziecka, opiekuna faktycznego dziecka oraz pozostające na utrzymaniu dzieci w wieku do ukończenia 25 roku życia, a także dziecko, które ukończyło 25 rok życia legitymujące się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jeżeli
w związku z tą niepełnosprawnością rodzinie przysługuje świadczenie pielęgnacyjne.

2 Dochód rodziny- oznacza to przeciętny miesięczny dochód członków rodziny uzyskany w roku kalendarzowym poprzedzającym rok przyznania stypendium.

Dochód- oznacza to, po odliczeniu kwot alimentów świadczonych na rzecz innych osób:

a) przychody podlegające opodatkowaniu na zasadach ogólnych na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomniejszone o koszty uzyskania przychodu, nalezny podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenia społeczne niezaliczone do kosztów uzyskania przychodu oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne,

b) deklarowany w oświadczeniu dochód z działalności podlegającej opodatkowaniu na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, pomniejszony o należny zryczałtowany podatek dochodowy i składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne,

c) inne dochody nie podlegające opodatkowaniu na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych:

- renty określone w przepisach o zaopatrzeniu inwalidów wojennych i wojskowych oraz ich rodzin,

- renty wypłacone osobom represjonowanym i członkom ich rodzin, przyznane na zasadach określonych w przepisach o zaopatrzeniu inwalidów wojennych
i wojskowych oraz ich rodzin,

- świadczenia pieniężne oraz ryczałt energetyczny okreslone w przepisach
o świadczeniu pieniężnym i uprawnieniach przysługujących żołnierzom zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudnianym w kopalniach wegla, kamieniołomach, zakładach rud uranu i batalionach budowalanych,

- dodatek kombatancki, ryczałt energetyczny i dodatek kompesacyjny określone
w przepisach o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojenmnego,

- świadczenie pieniężne określone w przepisach o świadczeniu pieniężnym przysługującym osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym
w obozach pracy przez III Rzeszę Niemiecką lub Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich,

- emerytury i renty otrzymywane przez osoby, które utraciły wzrok w wyniku działań wojennych w latach 1939-1946 lub eksplozji pozostałych po tej wojnie niewypałów
i niewybuchów,

- renty inwalidzkie z tytułu inwalidztwa wojennego, kwoty zaopatrzenie otrzymywane przez ofiary wojny oraz członków ich rodzin, renty wypadkowe osób, których inwalidztwo powstało w związku z przymusowym pobytem na robotach w III Rzeszy Niemieckiej w latach 1939-1945, otrzymywane z zagranicy,

- zasiłki chorobowe określone w przepisach o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz w przepisach o systemie ubezpieczeń społecznych,

- środki bezzwrotnej pomocy zagranicznej otrzymywane od rządów państw obcych, organizacji międzynarodowych lub międzynarodowych instytucji finansowych, pochodzące ze środków bezzwrotnej pomocy przyznanych na podstawie jednostronnej deklaracji lub umów zawartych z tymi państwami, organizacjami lub instytucjami przez Radę Ministrów, właściwego ministra lub agencje rządowe,
w tym również w przypadkach, gdy przekazanie tych środków jest dokonywane za pośrednictwem podmiotu upoważnionego do rozdzialenia środków bezzwrotnej pomocy zagranicznej na rzecz podmiotów, którym służyć ma ta pomoc,

- nalezności ze stosunku pracy z tytułu stypendium osób fizycznych mających miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przebywających czasowo za granicą- w wysokości odpowiadającej równowartości diet z tytułu podróży słuzbowej poza granicami kraju ustalonych dla pracowników zatrudnionych
w państwowych lub samorządowych jednostkach strefy budżetowej na podstawie ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm 1),

- należności pieniężne wypłacone policjantom, żołnierzom, celnikom i pracownikom jednostek wojskowych i jednostek policyjnych użytuch poza granicami państwa
w celu udziału w konflikcie zbrojnym lub wzmocnienai sił państwa albo państw sojuszniczych, misji pokojowej, akcji zapobieżenia aktom terroryzmu lub ich skutkom, a także należności pieniężne wypłacone żołnierzom, policjantom, celnikom i pracownikom pełniącym funkcje obserwatorów w misjach pokojowych organizacji międzynarodowych i sił wielonarodowych,

- należności pieniężne ze stosunku służbowego otrzymywane w czasie służby kandydackiej przez funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu, obliczone za okres, w którym osoby te uzyskały dochód,

- dochody członków rolniczych spółdzielni produkcyjnych z tytułu członkostwa
w rolniczej spółdzielni produkcyjnej,

- alimenty na rzecz dzieci,

- stypendia określone w przepisach o systemie oświaty, o szkolnictwie wyższym oraz w przepisach o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule
w zakresie sztuki, a także inne stypendia przyznawane uczniom lub studentom,

- kwoty diet nie opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych, otrzymywabe przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich,

- należności pieniężne otrzymywane z tytułu wynajmu pokoi gościnnych w budynkach mieszkalnych położonych na terenach wiejskich w gospodarstwie rolnym osobom przebywającym na wypoczynku oraz uzyskane z tytułu wyżywienia tych osób,

- dodatki za tajne nauczanie określone w ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, Nr 137, poz. 1304, Nr 203, poz. 1966 i Nr 213, poz. 2081),

- dochody uzyskane z działalności gospodarczej prowadzonej na podstawie zezwolenia na terenie specjalnej strefy ekonomicznej określonej w przepisach o specjalnych strefach ekonomicznych,

- ekwiwalenty pieniężne za deputaty węglowe określone w przepisach
o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe",

- ekwiwalenty z tytułu prawa do bezpłatnego węgla określone w przepisach
o restrukturyzacji górnictwa węgla kaimiennego w latach 2003-2006,

- świadczenia okreśolone w przepisach o wykonywaniu mandatu posła i senatora,

- dochody uzyskane z gospodarstwa rolnego,

- dochody uzyskiwane za granicą Rzeczyposoplitej Polskiej, pomniejszone odpowienio o zapłacone za granicą rzeczyypospolitej Polskiej: podatek dochodowy oraz składni na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne i obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne,

- renty określone w przepisach o wspieraniu rozowju obszarów wiejskich ze środków pochodzących z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej,

- zaliczkę alimentacyjną określoną w przepisach o postęopowaniu wobec dłuzników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej.

3 Zaświadczenia lub oświadczenia stwierdzające wysokość dochodyu rodziny:

- zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości dochodów uzyskanych przez członków rodziny w .... roku *, jeżeli dochody te podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych,

- zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego za dany rok, albo decyzję lub decyzje ustalające wysokośc podatku dochodowego w formie kart podatkowej,

- oświadczenie członków rodziny o wysopkości uzyskanego dochodu w ...... roku*, jeżeli członkowie rodziny rozliczają się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne,

- oświadczenia członków rodziny o wysokości uzyskanego innego dochodu w .... roku * nie podlegającego opodatkowaniu,

* w roku kalendarzowym poprzedzającym złożenie wniosku

- zaświadczenie właściwego organu gminy o posiadaniu lub nieposiadaniu gospodarstwa rolnego, jego wielkości wyrażonej w hektarach przeliczeniowych ogólnej powiarzchni w .... roku *, albo nakaz płatniczy za ten rok. Za podstawę obliczenia dochodu przyjmuje się przeciętny dochód z 1 ha przeliczeniowego
w wysokości określonej w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 25 sierpnia 2004 r. w sprawie przyjęcia Uzupełnienia Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozowju Regionalnego 2004-2006 (dz. U. Nr 200, poz. 2051 z późn. zm),

- umowę dzierżawy, w przypadku oddania części lub całości znajdującego się
w posiadaniu rodziny gospodarstwa rolnego w dzierżawę, na podstawie umowy zawartej stosownie do przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, albo oddania gospodarstwa rolnego w dzierżawę w związku z pobieraniem renty określonej w przepisach o wspieraniu rozowju obszarów wiejskich ze środków pochodzących z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej,

- uowę zawartą w formie aktu notarialnego, w przypadku wniesienia gospodarstwa rolnego do użytkowania przez rolniczą spółdzielnie produkcyjną,

- przekazy lub przelewy pieniężne dokumentujące wysokość alimentów, jeżeli członkowie rodziny są zobowiązani wyrokiem sądu lub ugodą sądową do ich płacenia na rzecz osoby spoza rodziny,

- kopię odpisu wyroku sądu zasądzającego alimenty na rzecz osób w rodzinie lub kopię odpisu protokołu posiedzenia zawierającego treść ugody sądowej, przekazy lub przelewy pieniężne dokumentujące faktyczną wysokość otrzymywanych alimentów, w przypadku uzyskania alimentów niższych niż zasądzone w wyroku lub ugodzie sądowej, oraz zaświadczenie komornika o całkowitej lub częściowej bezskuteczniości egzekucji alimentów, a także o wysokości wyegzekwowanych alimentów,

- zaświadczenie o wysokości ponoszonej opłaty za pobyt członka rodziny, przebywającego w .... roku* w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie,

- dokument określający datę utraty dochodu oraz miesięczną wysokość utraconwgo dochodu,

- zaświadczenie od byłego pracodawcy o wysokości dochodów z ostatniego pełnego miesiąca, pomniejszony o składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i podatek,

- dokument lub oświadczenie określające wysokość uzyskanego dochodu z pierwszego pełnego miesiąca przez członka rodziny pomniejszony o składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i podatek.

4 Średni miesięczny dochód (netto) w rodzinie - oznacza roczny dochód wszystkich członków rodziny (netto) podzielony przez 12 miesięczy.

5 Miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na 1 osobę- oznacza średni miesięczny dochód (netto) wszystkich członków rodziny, pomniejszony o dochód urtacony lub powiększony o dochód uzyskany, podzielony przez liczbę osób w tej rodzinie.

* w roku kalendarzowym poprzedzającym złożenie wniosku

Załącznik Nr 3 do regulaminu

Informacja o średniej ocen ubiegającego się o przyznanie stypendium

I. Imię i nazwisko ....................................................................................................................

II. Klasa ...................................................................................................................................

III. Średnia ocen wyliczona na podstawie świadectwa ukończenia .......................................

ostatniej klasy ( z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku)

IV. Średnia ocen dla uczniów klas pierwszych na podstawie ................................................

świadectwa ukończenia gimnazjum ( z dokładnością do

dwóch miejsc po przecinku).

.......................................

podpis ucznia

....................................................................

podpis wychowawcy klasy lub dyrektora szkoły


Załącznik Nr 4 do regulaminu

Zawiadomienie o rozpatrzeniu wniosku o przyznanie stypendium

Dyrektor .....................................................................................................................................

nazwa szkoły

zawiadamia, że uczennica/uczeń ................................................................................................

imię i nazwisko

zamieszkała/y w .........................................................................................................................

adres

decyzją Powiatowej Komisji do Spraw Pomocy Materialnej z dnia ..........................................

otrzymał/ nie otrzymał¨

na rok szkolny ...........stypendium w wysokości ...................zł. miesięcznie wypłacane przez 10 miesięcy.

Stypendium finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa w ramach działania 2.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego.

Decyzja komisji jest ostateczna i nie przysługuje prawo odwołania.

................................................................. ........................................................

data, miejscowość podpis dyrektora szkoły

¨- odpowiednie zostawić


Załącznik Nr 5 do regulamin

Oświadczenie o wyborze rodzaju świadczenia stypendialnego

Wybieram następujący rodzaj świadczenia pomocy stypendialnej:

( zakreślić odpowiedni kwadrat )

Tak  Nie  Opłata za zakwaterowanie w internacie lub bursie

Tak  Nie  Opłata za zakwaterowanie na stancji

Tak  Nie  Refundacja zakupu książek i artykułów szkolnych, plecaka lub torby szkolnej

Tak  Nie  Refundacja zakupu butów i stroju sportowego używanego na lekcji

wychowania fizycznego

Tak  Nie  Refundacja opłat za przejazdy międzymiastowej komunikacji zbiorowej i

kosztów dojazdu do i ze szkoły własnym samochodem osobowym

Tak  Nie  Refundacja innych kosztów poniesionych przez ucznia związanych z

pobieraniem nauki

Tak  Nie  Refundacja innych opłat i wydatków wymaganych obligatoryjnie przez

szkołę

................................................

podpis ucznia

................................................

podpis opiekuna

 

 

Metryka strony

Udostępniający: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

Wytwarzający/odpowiadający: Barbara Tymińska

Wprowadzający: Barbara Tymińska

Data wprowadzenia: 2005-10-13

Data modyfikacji: 2005-10-13

Opublikował: Barbara Tymińska

Data publikacji: 2005-10-13