Uchwała XX/184/05

Uchwała nr xx/184/05

rady powiatu wysokomazowieckiego

z dnia 27 września 2005 roku

w sprawie zasad udzielania stypendiów dla studentów

Na podstawie art. 12 pkt 10a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592, z 2002 r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271, Nr 200, poz. 1688, Nr 214, poz. 1806, z 2003 r. Nr 162, poz. 1568, z 2004 r. Nr 102, poz. 1055) uchwala się, co następuje:

§ 1. Ustala się regulamin przyznawania stypendiów dla studentów pochodzących
z powiatu wysokomazowieckiego, stanowiący załącznik do uchwały.

§ 2. Stypendia dla studentów przyznawane będą ze śrdoków otrzymywanych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozowju Regionalnego działanie 2.2. "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne".

§ 3. Traci moc Uchwała Nr XII/113/04 Rady Powiatu Wysokomazowieckiego z dnia 24 września 2004 roku w sprawie zasad udzielania stypendiów dla studentów (Dz. Urz. Woj. Podl. Nr 151, poz. 1991).

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się zarządowi powiatu.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Załącznik do uchwały Nr XX/184/05 Rady Powiatu Wysokomazowieckiego z dnia 27 września 2005 roku

Regulamin

przyznawania stypendiów dla studentów zamieszkałych w powiecie wysokomazowieckim

 

rozdział I

postanowienia ogólne

§ 1. 1. Regulamin określa zasady funkcjonowania programu stypendialnego dla studentów mających stałe zameldowanie na terenie powiatu wysokomazowieckiego, którzy
z powodów materialnych natrafiają na bariery utrudniające naukę w szkole wyższej.

2. Stypendium przyznawane jest dla studentów państwowych i niepaństwowych szkół wyższych prowadzonych w systemie dziennym, zaocznym, wieczorowym i eksternistycznym, zameldowanych na obszarze zmarginalizowanym.

3. Za obszary zmarginalizowane uznaje się tereny położone poza granicami administracyjnymi miast, miasta do 20 tys. mieszkańców, zdegradowane dzielnice miast powyżej 20 tys. mieszkańców objęte Lokalnym Programem Rewitalizacji.

rozdział ii

zasady i warunki przyznawania

§ 2. Przyznanie pomocy materialnej, o której mowa w regulaminie może odbywać się wyłącznie w ramach środków otrzymanych na wspieranie rozwoju edukacyjnego studentów, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

§ 3. Do ubiegania się o stypendium uprawnieni są studenci, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

1) pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej tzn. o dochodzie rodziny w przeliczeniu na 1 osobę nie wyższym niż kwota uprawniająca do uzyskania świadczeń rodzinnych określona w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 228, poz. 2255 z późn. zm), zwana dalej ustawą o świadczeniach rodzinnych,

2) mających stałe zameldowanie na terenie powiatu wysokomazowieckiego.

§ 4. 1. W przypadku, gdy liczba osób studentów spełniających kryteria określone w § 3 jest większa niż liczba stypendiów do rozdysponowania, pierszeństwo w uzyskaniu stypendium mają studenci o najniższych dochodach w rodzinie z zachowaniem warunku
o dochodzie w rodzinie określonego w § 3 pkt 1.

2. W przypadku, gdy dwóch lub więcej studentów będzie miało identyczny miesięczny dochód w przeliczeniu na 1 osobę w rodzinie i skutkować będzie to przyznaniem stypendium nie dla wszystkich wnioskodawców o identycznym dochodzie, stosowane będą dodatkowe kryteria w następującej kolejności:

1) posiadają orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, okreslone w odrębnych przepisach o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych,

2) rozpoczynają naukę w szkole wyższej,

3) są sierotami lub półsierotami,

4) pochodzą z rodziny wielodzietnej ( troje dzieci i więcej).

3. Student studiujący równoczesnie na kilku kierunkach może otrzymać jedno stypendium.

§ 5. 1. Prawo do przyznanego stypendium wygasa z końcem miesiąca, w którym student:

1) zmienił miejsce zameldowania na pobyt stały poza obszar powiatu wysokomazowieckiego,

2) został skreślony z listy studentów,

3) zrezygnował z nauki,

4) zrezygnował z przyznanego świadczenia,

5) zakończył zgodnie z planem studiów nakuę w szkole wyższej.

2. Z pomocy stypendialnej wyłączone sa osoby, które:

1) posiadają już tytuł magistra,

2) posiadają już tytuł licencjata przy zastrzeżeniu, że nie dotyczy to osób, które uzupełniają swoje wykształcenie studiując na studiach wyższych dających tytuł magistra,

3) otrzymują łącznie miesięczną wysokośc stypendium socjalnego i stypendium za wyniki
w nauce lub sporcie nie przekraczającą 90% najniższego wynagrodzenia asystenta za poprzedni miesiąc ustalonego w przepisach o wynagrodzeniu nauczycieli akademickich
z wyłączeniem zwiększenia kwoty stypendium socjalnego w związku z ponoszeniem dodatkowych kosztów z tytułu niepełnosprawności,

4) powtarzają ostatni rok akademicki, bądź są na urlopie dziekańskim.

§ 6. 1. Zarząd powiatu, po podpisaniu umowy na dofinansowanie projektu, ustali wysokość miesięcznego stypendium na dany rok akademicki.

2. Stypendium miesięczne może być przyznawane w wysokości od 150 do 350 zł. na okres do 10 miesięcy. Maksymalna roczna kwota stypendium nie może przekroczyć 3500 zł.

rozdział iii

tryb i zasady rozpatrywania wniosku stypendialnego

§ 7. 1. Student spełniający warunki określone w § 3 składa do Starostwa Powiatowego
w Wysokiem Mazowieckiem zwanego dalej " starostwem powiatowym" wniosek
o przyznanie stypendium, którego wzór stanowi załącznik Nr 1 do regulaminu.

2. Do wniosku student jest zobowiązany dołączyć oświadczenie o sytuacji rodzinnej
i materialnej wg wzoru określonego w załączniku Nr 2 do regulaminu.

3. Do oświadczenia o sytuacji rodzinnej i materialnej student zobowiązany jest dołączyć:

1) potwierdzenie zameldowania na pobyt stały studenta i jego zamieszkałej wpólnie rodziny wystawione przez właściwy urząd,

2) dowody potwierdzające dochody i ich wysokość osiągane przez studenta i zamieszkałych z nim członków rodziny. Wykaz dokumentów niezbędnych do ustalenia miesięcznego dochodu na 1 osobę w rodzinie określony jest w załączniku Nr 2 do regulaminu,

3) zaświadczenie o nauce w szkole wyższej. Zaświadczenie należy składać 2 razy w roku akademickim: pierwsze do 31 października, drugie do 1 marca,

4) zaświadczenie z właściwego urzędu pracy o zarejstrowaniu jako osoby bezrobotnej rodziców lub prawnych opiekunów oraz osób nie uczących się,

5) zaświadczenie ze szkoły (podstawowej, gimnazjum, ponadgimnazjalnej i wyższej)
o kontynuowaniu nauki i otrzymywanym stypendium w roku kalendarzowym poprzedzającym rok składania wniosku o przyznanie stypendium,

6) kopię aktów zgonu rodziców w przypadku ich śmierci.

§ 8. Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem poinformuje studentów
o możliwości ubiegania się o stypendium w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozowju Regionalnego Działanie 2.2. "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne", przez zamiszczenie informacji na tablicach ogłoszeń w jednostach samorządu terytorialnego na terenie powiatu oraz stronie internetowej powiatu.

§ 9. W przypadku zaistnienia okoliczności mających wpływ na przyznanie stypendium student zobowiązany jest przedstawić je w ciągu 14 dni od dnia ich zaistnienia do starostwa powiatowego.

§ 10. Starosta przekazuje złożone wnioski do Powiatowej Komisji Przyznawania Stypendiów zwanej w dalszej części regulaminu "komisją".

§ 11. Komisję w 5 osobowym składzie powołuje Starosta Wysokomazowiecki, wybierając przewodniczącego komisji, jego zastępcę oraz pozostałych członków.

§ 12. 1. Decyzje komisji podczas głosowania zapadają zwykłą większością głosów. Przy równej liczbie głosów podczas głosowania za i przeciw decyduje głos przewodniczącego.

2. Z posiedzenia komisji sporządza się protokół. Do protokołu załącza się imienny wykaz studentów z określeniem miejsca zamieszkania na pobyt stały oraz numeru konta rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, który przekazuje się do księgowości
w starostwie powiatowym.

3. Komisja może odmówić przyznania stypendium w przypadku otrzymania informacji o uzyskiwaniu wyższych dochodów niż wykazane w oświadczeniu o sytuacji materialnej studenta.

4. W przypadku utraty przez studenta prawa do stypendium, komisja po ponownej analizie złożonych dokumentów przyznaje stypendium kolejnemu studentowi.

5. Decyzje komisji są ostateczne i nie przysługuje prawo odwołania.

6. Obsługę techniczną komisji sprawuje starostwo powiatowe.

rozdział iv

wypłata stypendium

§ 13. 1. Wszyscy studenci, którzy złożyli wnioski o przyznanie stypendium są informowani pisemnie przez starostę o decyzji podjętej przez komisję według wzoru zawiadomienia określonego w załączniku Nr 3.

2. Pierwsze świadczenie w danym roku akademickim wypłacane jest nie wcześniej, niż w listopadzie z wyrównaniem za październik, a w kolejnych miesiącach do 15 każdego miesiąca.

3. Stypendia będą wypłacane studentom na potrzeby związane z nauką w szkole wyższej i przekazywane na osobisty rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy.

4. Student składając wniosek o przyznanie stypendium zobowiązany jest do założenia osobistego rachunku bankowego, na który przekazywane jest stypendium.

§ 14. Jeżeli niniejszy regulamin nie określa inaczej, to użyte w oświadczeniu o styuacji rodzinnej i materialnej studenta określenia pojęć oraz sposób weryfikowania dochodów należy brać pod uwagę rozwiązania określone w ustawie o świadczeniach rodzinnych.

Załącznik Nr 1 do regulaminu

 

Wniosek o przyznanie stypendium

I. Dane osoby ubiegającej się o stypendium

1. Imię (imiona) i nazwisko ...............................................

2. Data i miejsce urodzenia ................................................

3. Imiona rodziców ......................................................

4. Adres zamieszkania na pobyt stały ul. .......................nr domu .......

nr mieszkania ....... miejscowość .........................................

gmina ....................powiat .........................................

5. Telefon ............................................................

6. Nr rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego, nazwa banku ................

......................................................................

7. Czy student powtarzał ostatni rok akademicki ................................

II. Informacja o szkole wyższej:

1. Nazwa uczelni ........................................................

2. Rok studiów ...........................................................

3. Wydział ..............................................................

4. Sysetm kształcenia .....................................................

( dzienny, wieczorowy, zaoczny, eksternistyczny)

III. Oświadczam, że zapoznałem/am się z Regulaminem przyznawania stypendium dla studentów zamieszkałych w powiecie wysokomazoiweckim i zobowiązuję się go przestrzegać.

IV. Zgodnie z ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z
2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm) wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

............................

podpis

......................, ..............

miejscowość data

Załącznik Nr 2 do regulaminu

oŚwiadczenie

o sytuacji rodzinnej i materialnej studenta w ........ roku *

I. Imię ( imiona) i naziwska studenta ..........................................

1. Nr PESEL ............................................................

2. Miejsce zameldowania studenta na pobyt stały ( dokładny adres) ................

......................................................................

3. Imiona rodziców ( prawnych opiekunów) ...................................

II. Rodzina 1 moja składa się z niżej wymienionych osób:

L.p.

Imię i nazwisko

Data urodzenia

Pokrewieństwo

Miejsce zamieszkania

1

2

3

4

5

6

7

III. Dochód rodziny 2 (netto) w ........ roku * ( udokumentowany odpowiednimi zaświadczeniami lub oświadczeniami) 3 stanowi:

1. Dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od ........zł ....gr. osób fizycznych

2. Dochód nie podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym ....zł .....gr.

3. Renty chorobowe ....zł .....gr.

4. Dochód uzyskany z gospodarstwa rolnego ......zł ......gr.

5. Inne dochody z tytułu:

1) ............................................... ..........zł .......gr.

2) .............................................. ..........zł .......gr.

3) .............................................. ..........zł .......gr.

4) .............................................. ..........zł .......gr.

5) .............................................. ..........zł .......gr.

Razem dochód netto w .......... roku wynosi .......................zł ......gr.

IV. Średni dochód miesięczny ( netto) w rodzinie4 wynosi ............zł ........gr.

1. Miesięczny dochód utracony z roku .... wyniósł ..........zł ........gr.

2. Miesięczny dochód uzyskany w bieżącym roku wyniósł .......... zł ........gr.

* w roku kalendarzowym poprzedzającym złożenie wniosku

Składając osobiście niniejszą deklarację, oświadczam, że jest mi wiadomo, że dokumenty na podstawie których zadeklarowałem/am dochody, jestem zobowiązany przechowywać przez okres 3 lat, a uprzedzony o odpowiedzialności karnej z art. 233 §1 Kodeksu Karnego, potwierdzam własnoręcznym podpisem prawdziwośc danych zamieszczonych
w oświadczeniu.

............................

czytelny podpis studenta

.........................., ..............

miejscowość data

Do oświadczenia załączam następujące dokumenty:

1) ...........................................,

2) ...........................................,

3) ...........................................,

4) ...........................................,

5) ...........................................,

6) ............................................

1 Rodzina- oznaczo to odpowiednio następujących członków rodziny: małżonków, rodziców, opiekuna prawnego dziecka, opiekuna faktycznego dziecka oraz pozostające na utrzymaniu dzieci w wieku do ukończenia 25 roku życia, a także dziecko, które ukończyło 25 rok życia legitymujące się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jeżeli w związku z tą niepełnosprawnością rodzinie przysługuje świadczenie pielęgnacyjne.

2 Dochód rodzinny- oznacza to przeciętny miesięczny dochód członków rodziny uzyskany w roku kalendarzowym poprzedzającym rok przyznania stypendium.

Dochód- oznacza to, po odliczeniu kwot alimentów świadczonych na rzecz innych osób:

a) przychody podlegające opodatkowaniu na zasadach ogólnych na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomniejszone o koszty uzyskania przychodu, należny podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenia społeczne nie zaliczone do kosztów uzyskania przychodu oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne,

b) deklarowany w oświadczeniu dochód z działalności podlegającej opodatkowaniu na podstawie przespiów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, pomniejszomny o należny zryczałtowany podatek dochodowy i składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne,

c) inne dochody nie podlegające opodatkowaniu na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych:

- renty określone w przepisach o zaopatrzeniu inwalidów wojennych i wojskowych oraz ich rodzin,

- renty wypłacone osobom represjonowanym i członkom ich rodzin, przyznane na zasadach określonych w przepisach o zaopatrzeniu inwalidów wojennych
i wojskowych oraz ich rodzin,

- świadczenia pieniężne oraz ryczałt energetyczny określone w przepisach
o świadczeniu pieniężnym i uprawnieniach przysługujących żołnierzom zastepczej służby wojskowej przymusowo zatrudnianym w kopalniach węgla, kamieniołomach, zakładach rud uranu i batalionach budowlanych,

- dodatek kombatancki, ryczałt energetyczny i dodatek kompensacyjny określone
w przepisach o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego,

- świadczenie pieniężne określone w przepisach o świadczeniu pieniężnym przysługującym osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym
w obozach pracy przez III Rzeszę Niemiecką lub Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich,

- emerytury i renty otrzymywane przez osoby, które utraciły wzrok w wyniku działań wojennych w latach 1939-1945 lub eksplozji pozostałych po tej wojnie niewypałów
i niewybuchów,

- renty inwalidzkie z tytułu inwalidztwa wojennego, kwoty zaopatrzenia otrzymywane przez ofiary wojny oraz członków ich rodzin, renty wypadkowe osób, których inwalidztwo powstało w związku z przymusowym pobytem na robotach w III Rzeszy Niemieckiej w latach 1939-1945, otrzymywane z zagranicy,

- zasiłki chorobowe określone w przepisach o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz w przepisach o systemie ubezpieczeń społecznych,

- środki bezzwrotnej pomocy zagranicznej otrzymywane od rządów państw obcych, organizacji międzynarodowych lub międzynarodowych instytuacji finansowych, pochodzące ze środków bezzwrotnej pomocy przyznanych na podstwie jednostronnej deklaracji lub umów zawartych z tymi państwami, organizacjami lub instytuacjami przez Radę Ministrów, właściwego ministra lub agencje rządowe, w tym również w przypadkach, gdy przekazanie tych środków jest dokonywane za pośrednictwem podmiotu upoważnionego do rozdzielania środków bezzwrotnej pomocy zagranicznej na rzecz podmiotów, którym służyć ma ta pomoc,

- należności ze stosunku pracy lub z tytułu stypendium osób fizycznych mających miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przebywających czasowo za granicą- w wysokości odpowiadającej równowartości diet z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju ustalonych dla pracowników zatrudnionych w państwowych lub samorządowych jednostkach sfery budżetowej na podstawie ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94,
z późn. zm. 1),

- należności pieniężne wypłacone policjantom, żołnierzom, celnikom i pracownikom jednostek wojskowych i jednostek policyjnych użytych poza granicami państwa
w celu udziału w konflikcie zbrojnym lub wzmocnienia sił państwa albo państw sojuszniczych, misji pokojowych, akcji zapobieżenia aktom terroryzmu lub ich skutkom, a także należności pieniężne wypłacone żołnierzom, policjantom, celnikom i pracownikom pełniącym funkcje obserwatorów w misjach pokojowych organizacji międzynarodowych i sił wielonarodowych,

- należności pieniężne ze stosunku służbowego otrzymywane w czasie służby kandydackiej przez funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu, obliczone za okres, w którym osoby te uzyskały dochód,

- dochody członków rolniczych spółdzielni produkcyjnych z tytułu członkowstwa
w spółdzielni produkcyjnej a także inne stypendia przyznawane uczniom lub studentom,

- alimenty na rzecz dzieci,

- stypendia określone w przepisach o systemie oświaty, o szkolnictwie wyższym oraz w przepisach o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule
w zakresie sztuki, a także inne stypendia przyznawane uczniom lub studentom,

- kwoty diet nie opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych, otrzymywane przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich,

- należności pieniężne otrzymywane z tytułu wynajmu pokoi gościnnych w budynkach mieszkalnych położonych na terenach wiejskich w gospodarstwie rolnym osobom przebywającym na wypoczynku oraz uzyskane z tytułu wyżywienia tych osób,

- dodatki za tajne nauczanie określone w ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela ( Dz. U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112 z póź. zm),

- dochody uzyskane z działalności gospodarczej prowadzonej na podstawie zezwolenia na terenie specjalnej strefy ekonomicznej określonej w przepisach o specjalncyh strefach ekonomicznych,

- ekwiwalenty pieniężne za deputaty węglowe określone w przepisach
o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe",

- ekwiwalenty z tytułu prawa do bezpłatnego węgla określone w przepisach
o restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego w latach 2003-2006,

- świadczenia określone w przepisach o wykonywaniu mandatu posła i senatora,

- dochody uzyskane z gospodarstwa rolnego,

- dochody uzyskiwane za granicą Rzeczypospolitej Polskiej, pomniejszone odpowiednio o zapłacone za granicą Rzeczypospolitej Polskiej: podatek dochodowy oraz składki na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne i obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne,

- renty określone w przepisach o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich ze środków pochodzących z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej,

- zaliczkę alimentacyjną określoną w przepisach o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej.

3 Zaświadczenia lub oświadczenia stwierdzające wysokość dochodu rodziny:

- zaświadczenie z urzędu skarbowego o wyskości dochodów uzyskanych przez członków rodziny w ...... roku *, jeżeli dochody te podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych,

- zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego za dany rok, albo decyzję lub decyzje ustalające wysokość podatku dochodowego w formie karty podatkowej,

- oświadczenie członków rodziny o wysokości uzyskanego innego dochodu w .... roku *, jeżeli członkowie rodziny rozliczają się na podstawie przepisów
o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne,

- oświadczenia członków rodziny o wysokości uzyskanego innego dochodu w .... roku * nie podlegającego opodatkowaniu,

- zaświadczenie właściwego organu gminy o posiadaniu lub nieposiadaniu gospodarstwa rolnego jego wielkości wyrażonej w hektarach przeliczeniowych ogólnej powierzchni w ..... roku *, albo nakaz płatniczy za ten rok. Za podstawę obliczania dochodu przyjmuje się przeciętny dochód z 1 ha przeliczeniowego
w wysokości określonej w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 25 sierpnia 2004 r. w sprawie przyjęcia Uzupełnienia Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 ( Dz. U. Nr 200, poz. 2051 z późn. zm.),

- umowę dzierżawy, w przypadku oddania części lub całości znajdującego się
w posiadaniu rodziny gospodarstwa rolnego w dzierżawę, na podstawie umowy zawartej stosownie do przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, albo opddania gospodarstwa rolnego w dzierżawę w związku z pobieraniem renty określonej w przepisach o wspieraniu rozowju obszarów wiejskich ze środków pochodzących z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej,

- umowę zawartą w formie aktu notarialnego, w przypadku wniesienia gospodarstwa rolnego do użytkowania przez rolniczą spółdzielnię produkcyjną,

- przekazy lub przelewy pieniężne dokumentujące wysokość alimentów, jeżeli członkowie rodziny sa zobowiązani wyrokiem sądu lub ugodą sądową do ich płacenia na rzecz osoby spoza rodziny,

- kopię odpisu wyroku sądu zasądzającego alimenty na rzecz osób w rodzinie lub kopię odpisu protokołu posiedzenia zawierającego treść ugody sądowej, przekazy lub przelewy pieniężne dokumentujące faktyczną wysokość otrzymanych alimentów, w przypadku uzyskania alimentów niższych niż zasądzone w wyroku lub ugodzie sądowej, oraz zaświadczenie komornika o całkowitej lub częściowej bezskuteczności egzekucji alimentów, a także o wysokości wyegzekwowanych alimentów,

- zaświadczenie o wysokości ponoszonej opłaty za pobyt członka rodziny, przebywającego w .... roku * w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie,

- dokument określający datę utraty dochodu oraz miesięczną wysokość utraconego dochodu,

- zaświadczenie od byłego pracodawcy o wysokości dochodów z ostatniego pełnego miesiąca, pomniejszony o składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i podatek,

- dokument lub oświadczenie określające wysokość uzyskanego dochodu z pierwszego pełnego miesiąca przez członka rodziny, pomniejszony o składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i podatek.

4 Średni miesięczny dochód na osobę w rodzinie (netto)- oznacza roczny dochód wszystkich członków rodziny (netto) podzielony przez 12 miesięcy.

5 Miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na 1 osobę- oznacza średni miesięczny dochód (netto) wszystkich członków rodziny, pomniejszony o dochód utracony lub powiększony
o dochód uzyskany, podzielony przez liczbe osób w tej rodzinie.

* w roku kalendarzowym poprzedzającym złożenie wniosku

Załącznik Nr 3 do regulaminu

Zawiadomienie o rozpatrzeniu wniosku o przyznanie stypendium

 

Zawiadamiam, że Pani/Pan .........................................................................................................

imię i nazwisko

zamieszkała/y w ...........................................................................................................................

adres

decyzją Powiatowej Komisji Przyznawania Stypendium z dnia ................................................

otrzymał/ nie otrzymał¨

na rok akademicki ........ stypendium w wysokości ...............zł. miesięcznie wypłacane przez 10 miesięcy.

Stypendium finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa w ramach działania 2.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego.

Decyzja komisji jest ostateczna i nie przysługuje prawo odwołania.

................................................................. ........................................................

data, miejscowość podpis i pieczęć starosty

¨- odpowiednie zostawić

 

 

Metryka strony

Udostępniający: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

Wytwarzający/odpowiadający: Barbara Tymińska

Wprowadzający: Barbara Tymińska

Data wprowadzenia: 2005-10-13

Data modyfikacji: 2005-10-13

Opublikował: Barbara Tymińska

Data publikacji: 2005-10-13